Služby patologie IDEXX

Získejte přístup k nejrozsáhlejší síti patologů na světě.

Využijte pomoc našich odborníků v klinické i anatomické patologii, jejichž znalosti pokrývají širokou škálu zvířecích druhů i orgánových systémů.

Nejnovější technologie referenčních laboratoří IDEXX vám včas poskytnou co nejkomplexnější výsledky, které doplní individuální zkušenosti patologa a umožní spolupráci odborníků po celém světě.

Digitální snímky doprovází všechny cytologické a bioptické zprávy bez zvláštního příplatku pouze na IDEXX VetConnect PLUS, kde obdržíte komplexnější zprávu.
 

Kontaktujte nás

Vybrané testy


Cytologická vyšetření

Tým klinických patologů společnosti IDEXX vám včas poskytne co nejpřesnější cytologické výsledky, které vám umožní včasnou a spolehlivou diagnózu. U kritických případů, které vyžadují kratší dobu zpracování, doporučujeme možnost prioritního cytologického vyšetření.

Bioptická vyšetření

Tým anatomických patologů společnosti IDEXX vám včas poskytne co nejpřesnější bioptické výsledky, které vám umožní včasnou a spolehlivou diagnózu a plán léčby. U kritických případů, které vyžadují kratší dobu zpracování, doporučujeme možnost prioritního bioptického vyšetření.

Další odborné testy

Společnost IDEXX nabízí rozsáhlou škálu patologických služeb, jako je imunohistochemie, speciální barvení, rozbory tekutin a mozkomíšního moku, cytologie kostní dřeně a mnohé další.

Vybraný případ


Novotvar v ústní dutině: melanom nebo lymfom?

Od onkoložky: 
„Byla to fotografie v cytologické zprávě, co mě přesvědčilo, že mám udělat biopsii.“

Pes, který měl melanom v ústní dutině a byl před nějakou dobou léčen radiační terapií, přišel znovu k onkoložce kvůli druhému novotvaru v ústní dutině. Onkoložka předpokládala, že šlo o další melanom, a v té době odebral vzorek mandibulárních lymfatických uzlin, které byly tvrdé a zvětšené. Dr. Jamie Haddad, patolog IDEXX s certifikací v oboru anatomické i klinické patologie, dostala toto cytologické vyšetření a nádor jí připadal spíš jako lymfom než melanom, ale nemohla vyloučit neobvyklý typ melanomu. Onkoložka vzhledem k anamnéze předpokládala, že nový orální novotvar byl melanom, dokud neviděla digitální snímek cytologického vzorku na IDEXX VetConnect PLUS; pak změnila názor. Provedla biopsii orálního novotvaru a ukázalo se, že šlo o podtyp lymfomu, a ne melanomu.

Jamie Haddad, VMD, DACVP

anatomický a klinický patolog
Oblasti zájmu: diagnostická patologie, vyhodnocení kostní dřeně

Cytologický snímek
 

Biopsy image taken through a microscope

Bioptický snímek

IDEXX VetConnect PLUS

IDEXX VetConnect PLUS vám umožní přístup k diagnostickým a patologickým snímkům referenčních laboratoří IDEXX, výsledkům analyzátorů IDEXX přímo z ordinací, testů IDEXX SNAP z místa poskytnutí péče – to vše na jediném místě.

  • Rozhodujte se v reálném čase a rychle řešte záležitosti týkající se zdraví pacientů a obavy klientů.
  • Snadno si prohlédnete výsledky testů provedených přímo na klinice spolu s výsledky referenční laboratoře; údaje jsou dostupné až 10 let do minulosti.
  • Prohlédněte si grafy anamnéz pacientů, které vám pomohou rychle objevit abnormality u jednotlivých pacientů.

Mobilní aplikace IDEXX VetConnect PLUS, která funguje na zařízeních se systém iPhone i Android, vám okamžitě oznámí, když jsou výsledky pacienta připraveny, takže se můžete podívat na anamnézu, laboratorní výsledky, grafy vývojových tendencí a další informace a tak urychlit svou odpověď. Stáhněte si mobilní aplikaci VetConnect PLUS pro zařízení se systémem iPhone nebo Android.

 


‡ Znamená, že tento patolog má dvojí certifikaci

Poznámka: Výsledky testů se někdy mohou opozdit kvůli počasí nebo z provozních důvodů. Pokud se to stane, budeme vás co nejdříve informovat a dodáme vám co nejúplnější dostupné informace.