Referenční laboratoře IDEXX
OBJEVTE VÍCE

Gloved hands holding a tray

Testy IDEXX RealPCR

Pokročilé molekulárně diagnostické testy RealPCR

Pohodlný a cenově dostupný přístup ke stovkám panelů i jednotlivých testů polymerázových řetězových reakcí (PCR) v reálném čase s definitivními výsledky do 1–3 pracovních dnů.

Testy IDEXX RealPCR stojí zhruba tolik jako naše ostatní laboratorní testy, takže jsou cenově daleko dostupnější než testy, které musíte objednat u externích dodavatelů.

Kontaktujte nás

IDEXX SARS-CoV-2 (COVID-19) RealPCR Test

Ve výjimečných případech po konzultaci se zdravotnickými orgány.
Přečtěte si více

Vybrané testy


Polymerázová řetězová reakce (PCR) je proces, který umožňuje vytvoření v podstatě neomezeného množství kopií genetického materiálu v laboratoři. Testování pomocí PCR identifikuje patogen na základě přítomnosti DNA nebo RNA patogenu ve vzorku pacienta ještě předtím, než lze detekovat protilátky; je to tedy důležitý diagnostický nástroj pro detekci ranných fází onemocnění zvířat.

S testy IDEXX RealPCR se můžete spolehnout na:

  • Nejnovější inovace v technologii PCR – PCR v reálném čase je systém s uzavřenými zkumavkami, který má kratší zpracování analýz a téměř vylučuje falešně pozitivní výsledky.
  • Rychlé odpovědi – IDEXX doručí výsledky už za 1–3 pracovní dny, takže můžete projít seznamem možných diferenciálních diagnóz rychleji.
  • Hodnota – S panely IDEXX RealPCR vám jeden test poskytne odpovědi až o 18 různých patogenech, což umožní přesnější diagnózu a často identifikuje souběžnou infekci.

Panely průjmových onemocnění

Rychlá identifikace infekčních příčin velmi běžného problému

U koček a psů se často vyskytne průjem, ale identifikace původců často vyžaduje větší počet testů s různou úrovní spolehlivosti. Panely IDEXX RealPCR průjmových onemocnění u koček a psů vám umožní screening a přesnou identifikaci většího počtu původců průjmu z jediného vzorku trusu.

Panely respiračních onemocnění

Identifikace původců respiračních onemocnění psů a koček

Panel IDEXX RealPCR respiračních onemocnění u psů (Canine Respiratory Disease, CRD) umožňuje rychlou, citlivou a specifickou identifikaci osmi infekčních agens najednou.

Panel IDEXX RealPCR onemocnění horních cest dýchacích u koček (Upper Respiratory Disease, URD) dramaticky zvyšuje vaše šance přesné identifikace původce onemocnění horních cest dýchacích u koček.

Panely onemocnění přenášených vektory

Zvýšená diagnostická citlivost díky kombinaci serologického vyšetření a PCR

Tyto panely onemocnění přenášených vektory kombinují sérologii a polymerázovou řetězovou reakci (PCR) v reálném čase. Komponent IDEXX RealPCR detekuje patogenní nukleovou kyselinu (DNA), a tak identifikuje infekční agens klinického onemocnění, jakož i souběžné infekce, zatímco serologický komponent může odhalit expozici většímu počtu patogenů a naznačit dobu trvání infekce. U Lymské boreliózy je technologie IDEXX C6 upřednostňovanou metodou pro diagnostiku infekce mikroorganismem Borrelia burgdorferi.

Testy na rod Leptospira spp

Včasná detekce bez zkřížené reaktivity vakcíny

Test IDEXX Leptospira spp RealPCR umožňuje včasnou a přesnou diagnózu leptospirózy u psů. Leptospiróza, která může i ohrožovat život, se u psů nejběžněji projevuje jako závažné akutní onemocnění ledvin. Uvolňování leptospir v moči infikovaných zvířat navíc znamená významné riziko zoonózy pro majitele psů.

Test psinky

Přesná diagnóza CDV v rané fázi infekce u nedávno očkovaných psů

Test Quant RealPCR psinky (Canine Distemper Virus, CDV) udává kvantitativní měření virové zátěže viru CDV. Množství viru během infekce je typicky exponenciálně větší, než jaké by bylo detekováno díky nedávné vakcinaci. Proto tato kvantitativní informace umožňuje testu odlišit interferenci vakcíny od infekce divokým kmenem viru psinky.

Testy PCR u koček

Definitivnější diagnóza infekční peritonitidy koček (feline infectious peritonitis, FIP)

RealPCR test na virus infekční peritonitidy koček (Feline Infectious Peritonitis Virus, FIPV) rozlišuje mezi méně virulentním neboli nepatogenním biotypem FECV a virulentním neboli patogenním biotypem FIPV, což umožňuje definitivnější diagnózu nebo vyloučení infekční peritonitidy koček. Diagnostika FIP je extrémně obtížná a frustrující; tento nový test vám může pomoci k spolehlivější diagnóze.

Podpora

CZ +420 239 018 034
CS-Czech-Slovakia@idexx.com
SK +421 268 622 417
CS-Czech-Slovakia@idexx.com

Po - Pá 08:30 - 17:00 hod

Nabídka testů

Prohlédněte si nabídku „Testy“, kde naleznete úplný seznam nabídek referenčních laboratoří IDEXX.

Testování pomocí PCR je služba prováděná na základě smlouvy se společností Roche Molecular Systems, Inc.